Energy eReader Pro

Dotykový displej
220 g

• , zakúpené v DigiTel HS

• podsvietenie
    • E-ink (dobre sa nanho pozera za dobrych svetelnych podmienkach)
    • matny display
    • miesto pre SDhc kartu - ja mam 32 gb a ide to
    • vnutorna pamat
    • rozmeri obrazocky - uplne super
    • stupen belosti obrazovky

Citacka sa vyborne drzi, prijemna vaha. Po zapnuti sa ocitnem na domovskej obrazovke, z ktorej mam rychly pristup ku kniham a k lubovolne nastavitelnym skratkam. Je to jediny rozdiel od andoridu ako v beznych mobiloch a pod. Ostatne ako menu, nastavenia,... su dost podobne, coho som sa bal ale uz mozem byt spokojny. Je tam predinstalovany prehliadac, no da sa , samozrejme, nainstalovat barzjaky z obchodu (Google chrome, Dolphin brwser, Opera... a jednoducho vsetko ako v inom zariadeni) Ja som si doinstaloval hlavne office, a ine app pre otvaranie najroznejsich suborov vdaka comu je to multifunkcne zariadenie)

Nevyhodou je snad to, ze chyba senzor na rotaciu obrazovky a tym padom, vychodzia je len portrait. Vdaka google play je mozne doinstalovat app na rucne otacanie obrazovky a je to vyriesene. Pozor - nativna aplikacia na prezeranie dokumentov vsak obrazovku vie otocit aj sama :). Cize ako komu je po chuti.
    Mal som problem najst Google play pri prvom zapnuti. Ten sa mi objavil az ked som pridal ucet od googlu.
    Je mozna aj synchronizacia napr. gmail - a tym aj bezne pouzivanie tychto aplikacii. Odosielanie emailov ....

Pozor - je v skutku neprakticke surfovat po nete, alebo dokonca.pozerat film, ide to ale treba ratat s tym, ze nie je to plynule ako na LCD obrazovkach - toto je Eink.

Obrazovka sa da uzamknut a zasvietit co je otazka max 2 sekund. A dokonca ak si nastavim obrazok uzamknutia uplne cierny (ktory treba z niekadial stiahnut,... ) tak po zamknuti vyzera ako bezny tabletik

Najviac si ho chvalim v porovnani s tabletom, mobilom z ktoreho je niekedy nemozne a casto velmi neprijemne citat pri silnych svetelnych podmienkach, priamom slnku - a to koli odrazu a aj slabej citatelnosti. Citacka je v tomto absolutne top, prave vtedy je ako papier, bez odrazu, bez zlej citatelnosti :) :) Nie je problem citat ani v absolutnej tme, vdaka podsvieteniu sa to da - podsvietenie sa nastavuje rucne, podla potreby a je ho mozne upravit stale lebo je na dolnej liste ako aj tlacidlo spat, domov a nastavenia.

Vydrz nebudem popisovat, jednoducho napisane s tabletom je neporovnatelne dlhsia aj pri zapnutom wifi a dlheho pouzivania.

Jedine co mi velmi nesedi je zlty nadych pri zlom svetle okolia. Biela proste vtedy nie je biela. Ano, ak dam jas naplno tak je uz bielsia. Mimochodom podsvietenie je rovnomerne po celom displayi co ma tesi.

Zvysok sa treba len pohrat, podla vlastnej potreby. Mna vysla 130 eur aj s postovnym, no kupil by som asi zas.

Hadam som vsetko napisal. :)

Veľkosť displeja
Slot na pamäťové karty
Slovník
Dotykový displej
220 g

Múdra čítačka na báze Androidu pritiahne budúceho majiteľa svojimi funkciami servírovaným vo vysokom rozlíšení. Oproti predchádzajúcemu modelu je táto čítačka vybavená novým displejom typu Carta, ktorý ponúka ešte vyšší kontrast a jas než jeho predchodca. Vďaka jeho veľkosti 6" a rozlíšenie 758 × 1024 bodov (212 dpi) podáva knižky prirodzene as ostrým písmom. Technológia elektronického atramentu znižuje zaťaženie očí, a tak vydržíte dlhšie čítať obľúbenej knihy. Oproti klasickým displejom je natoľko úsporný, aby s ním čítačka vydržala aj niekoľko týždňov na jedno nabitie. Okrem čítania rozmanitých formátov kníh zobrazí aj dokumenty maily či rovno webové stránky a cloudové služby. Bezdrôtové WiFi pripojenie a systém Android vám budú nápomocné pre všetky úlohy, ktoré od čítačky budete požadovať. Viditeľnosť za všetkých podmienok Písmo na obrazovke bude vždy perfektne viditeľné, lebo má nastaviteľné podsvietenie a antireflexnou povrchovú úpravu. Vašu obľúbenú knižku si vychutnáte za všetkých podmienok - na priamom slnku, vo večernom šere aj z ľubovoľného uhla.

• otvoreny system (android; s istymi vyhradami)
    • rozlisenie displaya (Pro+)
    • intenzita nasvietenia
    • material, spracovanie
    • vydrz baterie
    • slot na sd card
    • ma audio
    • je to doslova tablet s e-inkom
    • zlty nadych displaya pri vypnutom nasvieteni a slabsom vonkajsom svetle
    • nasvietenie pre zmenu dost modre
    • prejavuju sa chyby androidu
    • FBReader ako default reader je upraveny a neda sa urobit update resp. re-install z google play (nutny root)

Tuto citacku som mal necely mesiac (preco ju uz nemam - vid koniec). Vybral som si ju po dlhom zvazovani: povodne som chcel 8", ale nakoniec to vyhrala tato 6". Hlavne dovody boli dobre rozlisenie a otvoreny system (android), vdaka comu som mohol v pripade potreby pouzit inu appku hlavne na citanie PDFiek, co bola pre mna dost dolezita vec. Nasvietenie muselo byt a podpora audia bola uz len taka ceresnicka na torte poziadaviek.

Celkovo citacka ako produkt posobi vybornym dojmom, pocnuc peknym balenim. Material citacky je nieco ako pogumovany plast a ma oble tvary, vdaka comu sa velmi dobre drzi v ruke, hoci nie je najlahsia.

Display je eink carta, rozlisenie je uplne postacujuce. Ako som spomenul, ma zltsi nadych ale nijako extra to nevadi. Pri dobrom dennom svetle je to ok. Nasvietenie je do modra, ale svieti ako svina a je rovnomerne. Pouzival som na stupni 2-3 z 10 a stacilo.
    Ovladanie je ok, prepinanie stranok tlacidlami funguje aj v niektorych appkach tretich stran (pouzival som Moon+ Reader). Velmi vhodne je tlacidlo na manual refresh displaya, ktoreho podrzanim sa da zapnut/vypnut nasvietenie.
    Rychlost je ok, pripadala mi rychlejsia ako PocketBook, ale pomalsia ako Paperwhite 3.

Android prinasa citacke vyhody aj nevyhody. Najvacsou vyhodou je, ze si clovek moze nainstalovat lubovolny launcher a takisto sa nemusi spoliehat na stock appku na citanie. Problem je akurat ten, ze vacsina appiek nie je optimalizovana na e-ink a niektore veci su kvoli 'farbam' horsie citatelne. Napr mnou pouzivany Moon+ Reader je dost problemovy pri nastaveniach - aj kvoli farbam a aj kvoli neprisposobeniu velkosti dialogovych okien a nutnosti scrollovania (bolest na e-inkoch). Ale na citanie je vyborny.
    Dalsim negativom je upraveny FBReader ako stock appka na citanie - update ani re-install nie je mozny (iba v ramci update firmwaru), alebo ak clovek citacku rootne (= riziko).
    A nevyhodou je prejavovanie sa chyb androidu - prva vec, co som videl po zapnuti citacky bol alert o crashnutom procese, fakt "skvely" prvy dojem.

Od citacky som cakal som trochu lepsie citanie PDFiek, na tie je predsalen lepsi 8" display (no nestihol som vyskusat vsetky mozne appky).
    Ale celkovo som bol s citackou spokojny, az tie androidacke crashe a az kym... som ju asi tyzden nepouzival a potom sa uz neprebrala k zivotu. Nepomohol hard reset cez reset dierku, nabitie z dvoch roznych zdrojov (pre istotu). Vysledkom bola reklamacia a mesacne cakanie bez vysledku: Energy Sistem sa neunuvali vec nacas vyriesit. Dostal som spat peniaze a citacku uz nemam (a stratil som poznamky k dvom dost dlhym kniham, ktore som stihol precitat).

Hovori sa, ze clovek 2x nevstupi do tej istej rieky a ja si tuto citacku uz tiez asi znova nekupim. Normalne by som jej dal 80-85%, ale nieco, co po necelom mesiaci kompletne zdochne a vyrobca sa neunuva riesit reklamaciu ,si nezasluzi viac ako 10%.
    Je celkom mozne, ze uz nekupim ziadnu e-ink citacku, tam je to v mojom pripade o velkych kompromisoch, ideal pre mna este nikto nevyrobil :) a vyvoj dost stagnuje :(
    Mozno vyskusam novy iPad Pro s true-tone displayom a night-shift funkciou a mozno ozeliem e-ink, aj tak citam len v interieri. Okrem toho na tablete funguju speed-reading appky a tie na pomalom e-inku nemaju sancu.

PS: na eReader bolo k dispozicii len jedno plastovo-kozene otvaracie puzdro za cca 20eur. Ja som kupil obojstranne neoprenove na Kindle za 5 USD aj s postovnym cez eBay. A bolo v poho. Usetril som a oproti origo puzdru je vacsia sanca, ze ho teraz predam.

ako som uz pisal dole, som spokojny , ...ale dalsie co ma prijemne prekvapilo je, ze cez nativne aplikacie na citanie ( ktore uz vyuzivam castejsie ako tie z google play) vedia dokonale prisposobit aj kontrast obrazovky, co som nevedel a trosku ma to vytacalo, ked niektore pdf boli naskenovane s nizkym kontrastom. Cize, da sa nastavot sytost ciernej na velmi vysoke hodnoty :))

• , zakúpené v DigiTel HS

• podsvietenie
    • E-ink (dobre sa nanho pozera za dobrych svetelnych podmienkach)
    • matny display
    • miesto pre SDhc kartu - ja mam 32 gb a ide to
    • vnutorna pamat
    • rozmeri obrazocky - uplne super
    • stupen belosti obrazovky

Hadam som vsetko napisal. :)