Kobo Glo HD

6 "
Wi-Fi
500 g

• , zakúpené v talkive

• +E-ink s 1024×768 (vynikajuca citatelnost)
    • +led nasvietenie
    • +wifi
    • +web prehliadac
    • +rychly
    • +dlha vydrz baterie
    • -operacny system (uvital by som skor android)
    • -chybaju my zakladne hardwarove tlavitaka (hlavne prepnutie na zakladnu obrazovku)
    • -zadny kryt sa mi moc nepaci, lacny plast (vec vkusu)
    • -uvital by som internetove radio, pripadne prehravanie mp3

Pouzivany asi tyzden zatial velka spokojnut, ak by mal android tak je pre mna uplne dokonaly :).

Veľkosť displeja
6 "
Wi-Fi
500 g

Elektronická čítačka kníh Kobo e-Reader Glo poteší extrémne rýchlym otáčaním stránok, vylepšenou správou napájania a rozšíriteľnou pamäťou až pre 32GB karty Secure Digital. Okrem bežného čítania elektronických kníh Vás pomocou bezdrôtového WiFi adaptéra ľahko spojí s internetom a sociálnymi sieťami Facebook či Twitter.Hlavnou prednosťou modelu Kobo Glo je ale dotykový displej, ktorý robí jeho ovládanie dokonale intuitívne a zároveň umožňuje zachovať minimálne kompaktné rozmery.

2zákazníci neodporúčajú produkt

• Su pomerne pekne
    • Náhradné časti
    • Oprava

Všeobecne neodporučam KOBO. Mal som 2 ich knihy a mal som ich rad, ale čokolvek sa stane, nie je možné na ne zohnať náhradné časti a aj po dopisovaní so samotným výrobcom som sa nedostal napr k nahradnej puknutej obrazovke. Nie je nijak možné ich opraviť.

• Novinka Kobo Glo HD bude mít displej 6″ E-Ink Carta s velmi vysokým rozlišením (1448 × 1072 bodů) a jemností 300 ppi. Po...

Zobraziť celú recenziu na ebookexpert.cz

• E-Ink technológia na úrovni
    • Výdrž batérie
    • Tenký,ľahký, na tak veľký display sadne pekne do ruky.
    • Viac menej pravidelné updaty firmware
    • Prehliadač
    • Absencia MP3 prehrávača
    • Absencia podpory .DOC formátu
    • Odozva, reakcie sú dosť pomalé oproti smartfónu napr
    • Jazyková podpora (na SK alebo CZ zabudnite)

Rok po kúpe čítačky by som sa rád podelil o dojmy z tohto produktu. Určite by som vymenil operačný systém, ktorý je dosť pomalý, update/ synchronizácia trvajú dosť dlho aj keď sa nič nemení a tiež pohyb v menu má značnú odozvu. Občas "padne" a knihu vám hodí na koniec a označí ako prečítanú. Nie je to často a ak si pamätáte aspoň približne kde v knihe ste, zvyknete si.
    Osobne mi nevadí, že neberie .doc formát, nakoľko používam .epub, ale niekomu to môže prekážať.
    Komu však ide len o čítanie, Kobo Glo je výborný. Meniteľná sila osvetlenia, typ fontu, riadkovanie a hlavne touch zóny pre posun strán (po poslednom update dokonca pre čítanie jednou rukou")
    Cool je tiež, že pri uspaní alebo vypnutí vám ostane prebal knihy (ak ho máte v metadatach) zobrazený spolu s % dokončenia knihy.
    Knihy čítam v češtine, takže vychytávky ako slovníky a podobne nemôžem posúdiť.

Za tie peniaze určite dobrá kúpa. Škoda len obalu, ktorý stojí cca 30ojro - ja som kúpil od HAMA (https://puzdra-na-tablet-pc-a-citackam-eknih.heureka.sk/hama-arezzo-108213-cerna/specifikace/#section) za cca 10ojro, tento myslím, čeknite si parametre radšej

• Má všetko, čo dobrá čítačka má mať. Vynikajúca je prítomnosť aplikácie pocket

Je to špičkové zariadenie a odporúčam ju každému záujemcovi o ereader.

• prehľadné menu
    • podpora väčšiny formátov
    • možnosť synchronizovania s Kobo účtom, ale zároveň aj zálohou
    • môžem preskakovať z knihy na knihu a som tam, kde som s čítaním skončila
    • ak čítam po anglicky a nejakému slovu nerozumiem, tak pri dlhom pridržaní slova sa mi ukáže vysvetlenie (samozrejme po anglicky)
    • možnosť vytvárať si kolekcie kníh
    • štatistiky o čítaní (aký čas som strávila čítaním, koľko kníh som prečítala, ako dlho som čítala v noci a pod., je ich mnoho)
    • podsvietenie od slabého až po úplne silné, čo je ale trocha zbytočné, lebo na Slnku čítam samozrejme bez podsvietenia, a v noci pri slabom podsvietení, lebo to silné mi až príliš ťahá oči
    • WiFi
    • webový prehliadač a možnosť priameho sťahovania (napr. aj z uložto)
    • beta funkcie ako šach, skicár, sudoku a iné
    • Kobo obchod, kde ale každá si môžem stiahnuť prvú kapitolu (samozrejme po anglicky) zadarmo
    • veľmi kvalitný displej, až máte pocit, že naozaj čítate z papiera
    • prakticky sa hodí do jednej ruky
    • výborná výdrž batérie, ešte nikdy som nesúrila s tým, že potrebujem nabiť
    • je možnosť si nastaviť, že ak si dám čítačku do režimu spánku, tak sa mi ukáže prebalka z akutálne čítajucej knihy (pokiaľ ste ju stiahli aj s obrázkom tej prebalky)
    • ako prvé mínus bolo, keď som si nastavila jas (podsvietenie) na 1%, potom som jas vypla (stlačením tlačidla, inak sa to nedá), a keď som v noci zapla toto podsvietenie, tak nesvietilo, a až neskôr som sa dozvedela, že musím stále nastavovať jas na 2%, pretože ak ostanem na 1%, tak sa mi podsvietenie nezapne (teda až keď sa v možnostiach preklikám, čo ale po tme nevidno), ale čo sa týka svietenia nastavením na 1%, tak funguje
    • absencia podpory formátu .doc a .docx (aj keď .rtf funguje správne)
    • chýba prekladový slovník z angličtiny do slovenčiny (alebo češtiny), ale to je v podstate u väčšiny jazykov, keďže podporuje sa len z angličtiny do španielčiny, tal, fran, čín a podobných svetových jazykov
    • obal na Kobo Glo stojí momentálne až 30€

Je to moja prvá čítačka, s ktorou som nadmieru spokojná. Išlo mi o kvalitný produkt, ktorý by bol určený výhradne na čítanie, nech sa to nehrá na žiadny polo-tablet, a Kobo Glo túto funkciu splnilo. Čítačka je vhodná pre všetky vekové kategórie (ktoré sa s tým musia naučiť robiť, keďže to nie je mobil) a pre všetky typy uchádzačov, teda či náročných alebo nenáročných.
    Zozačiatku som čakala, že to bude čosi iné, ťažšie, ale prekvapilo ma to jeho jednoduchosťou, hlavne keď si človek zvykne.

Bola to veľmi výhodná kúpa (aj keď som to kupovala za 140€, a teraz sa trocha patrične štvem, že to stojí o 40€ menej), ale cenovo patrí Glo k tým stredne drahším, a kvalitnejším, preto sa netreba obávať sklamaní (pokiaľ sa vám nesľubovali hory-doly). Tentokrát tu neplatí cena=kvalita, lebo kvalita je omnoho vyššia, preto je to veľa muziky za málo peňazí.

Používam skoro všade, či v škole, práci alebo voľnom čase. Za dva mesiace mám tuším prečítaných už 80 hodín, takže nemrhám drahocennosťami :)

Ak niekto zvažuje, že si to kúpi na čítanie a hore uvedené body, tak netreba nad čím váhať.

• výdrž batérie
    • podsvietenie (u väčšiny čítačiek naň zabudnite)
    • 6 palcový displej
    • podpora formátov (nie každá podporuje epub ako Kobo)
    • e-ink
    • web browser
    • oproti mobilu pomalšie reakcie na dotyk
    • zapínanie, vypínanie tlačidlo by som riešil inak
    • pár krát sa mi stalo, že mi začatú knihu neotvoril korektne, ale hodil ma na koniec a oznámil, že ju mám dočítanú :D

Za tie peniaze výborná kúpa - nastaviteľné osvetlenie, na čítanie skutočne príjemný e-ink (skoro ako kniha). Prehliadač je nešikovne ukrytý v budúcich vylepšeniach - ale je funkčný.
    Odporúčam investovať do originál obalu, aj keď displej stačí raz za pár mesiacov pretrieť, "nepatlá" sa ako mobil.

• - dlhá výdrž batérie
    • - podsvietenie
    • - prehľadný software ktorý je pravidelne aktualizovaný
    • - možnosť triedenia kníh do priečinkov
    • - intuitívne rozhranie
    • - možnosť označenie textu a uloženie do pomäte
    • - vytvorenie záložiek v knihe
    • - číta formát EPUB
    • - wifi
    • - spárovateľnosť s Iphonom ale smartphonom
    • - niekedy zle reaguje na dotyk pri otáčaní stránok

Túto čítačku mám už bezmála rok a som s ňou veľmi spokojný. Nemal som s ňou žiadne problémy všetko funguje a to som už prečítal okolo 15 kníh. Takže ju všetkým odporúčam. Cena je adekvátna a mne sa už náklady vrátli niekoľkonásobne.

• podsvietený dotykový 6“ e-ink displej
    • kompaktné rozmery
    • kvalitné spracovanie
    • 2 GB pamäť + microSD (do 32 GB)
    • Wi-Fi a internetový prehliadač
    • šach, sudoku a skicár
    • rýchle a plynulé reakcie
    • absencia MP3 prehrávača/FM rádia
    • chýba podpora pre .doc a .docx
    • bez slovenskej lokalizácie

Čítačka Kobo Glo prekvapí kvalitným spracovaním i kompaktnými rozmermi. Do kariet jej hrá predovšetkým displej. Kobo Glo totiž vyniká dotykovým e-ink displejom s podsvietením, ktoré by ste u väčšiny čítačiek na trhu hľadali márne. Vypichnúť musíme tiež prehľadné prostredie a plynulé reakcie, ktoré v tejto cenovej kategórii nie sú samozrejmosťou. Výhodou je tiež internetová Wi-Fi konektivita.
    Na druhej strane však môže niekomu prekážať absencia MP3 prehrávača alebo FM rádia. Chýba tiež podpora pre dokumentové formáty .doc alebo .docx, takže musíte počítať s ich konverziou. Čítačka Kobo Glo nesie cenovku okolo 130 eur.
    V podobnej cenovej hladine je konkurentov hneď niekoľko na čele s populárnou čítačkou Kindle od amerického Amazonu, ktorá sa obsahom však viaže na vybrané formáty Amazonu a s knihami chránenými pomocou Adobe DRM nie je kompatibilná.

Čítajte viac >>> http://www.zive.sk/test-kobo-glo-vie-citat-aj-potme/sc-3-a-306633/default.aspx

• perfektne rozlišenie,
    • ale..
    • -divne ovladanie,treba maturovat kym na to pridete
    • -nepodporuje pdb
    • -nefunguje po rozbaleni z krabice, inicializuje sa cez internet, stahuje aktualizacie a sw vas o nicom neinformuje.,min hodina stresu
    • -na slovenský navod a vlastne akykolvek zabudnite

už v nej mam navody a manualy k programom a el.hrackam, desiatky ročnikov odborných časopisov v pdf-kach, a samozrejme knižky. začinam ju milovať

• , zakúpené v talkive

• +E-ink s 1024×768 (vynikajuca citatelnost)
    • +led nasvietenie
    • +wifi
    • +web prehliadac
    • +rychly
    • +dlha vydrz baterie
    • -operacny system (uvital by som skor android)
    • -zadny kryt sa mi moc nepaci, lacny plast (vec vkusu)
    • -uvital by som internetove radio, pripadne prehravanie mp3