PocketBook 515 Mini

800 x 600 px
Dotykový displej
120 g

• , zakúpené v Alza.sk

• prekvapujúco ľahký, tenký, pomerne sa v ňom dobre orientuje, je v českom jazyku
    • bez púzdra, musel som si dokúpiť

verím, že obdarovaný bude s darčekom spokojný a vychutná si pôžitok z čítania ako správny milovník kníh. škoda že , bonusové knihy sú všetky v cudzom jazyku, ale niekto si rád príde na svoje.

• -veľkosť
    • -výdrž batérie
    • -cena

Veľmi šikovná čítačka, ktorú môžete mať stále pri sebe.

• Veľkosť môže biť aj výhodou
    • Dobre sa drží v jednej ruke, malá hmotnosť
    • Ovládanie napriek absencii dotykoveho displeja
    • Dobre sa číta,neunavuje oči
    • Vynikajúci pomer cena/výkon
    • Iba na čítanie,na wifi zabudnite
    • Malè tlačitko zap/vyp

Odporúčam pre každèho kto chce iba čítať bez googlenia". Ovládanie je otázka zvyku. Nemusí biť iba na cesty.

Veľkosť displeja
Rozlíšenie displeja
800 x 600 px
Dotykový displej
120 g

Elektronickú čítačku kníh PocketBook 515 Mini uvítajú všetci vášniví čitatelia. Nízka cena, perfektné rozmery pre prenášanie a displej stvorený presne pre daný účel sú žiaduce kombináciou pre čítanie kamkoľvek vykročíte. Púhych 130 gramov a telo s profilom 7,2 mm sa vojde nielen do batožiny, ale aj do väčšej vrecka. Čítajte tie najväčšie trháky v dopravných prostriedkoch, kaviarňach, pri poludňajšej pauze alebo pri odpočinku v parku.

Prístroj má rýchly1GHz procesor, A tak si budete môcť pohodlne prezerať celý rad elektronických súborových formátov. Čítačka podporuje tiež formát ePUB, Vďaka ktorému si jednoducho požičiate knihy z lokálnych knižníc, ktoré disponujú elektronickým archívom. Príjemným bonusom je 500 predinštalovaných kníh a mnohé funkcie vrátane obľúbených hier Snake, Sudoku či Klondike.

Prístroj sa môže pochváliť E-Ink displejom so schopnosťou zobraziť až 16 odtieňov šedi. Výhodou tohto displeja sú vlastnosti porovnateľné s čítaním z klasického papiera - teda vysoký kontrast, čitateľnosť zo všetkých možných uhlov. Oproti bežným obrazovkám sa vyznačuje úplne minimálnou spotrebou aj namáhaním očí. Displej spotrebováva energiu najmä pri zmene zobrazenia, a tak výdrž záleží len na vašom listovaním - vydrží až 8000 otočených strán.

• bez púzdra, musel som si dokúpiť

• -veľkosť
    • -výdrž batérie
    • -cena

Veľmi šikovná čítačka, ktorú môžete mať stále pri sebe.

• Veľkosť môže biť aj výhodou
    • Malè tlačitko zap/vyp

• lacná
    • pekná
    • rozmery, ľahko prenostná
    • má problém s formátom PDF

Som veľmi spokojná s touto čítačkou. Za takú cenu je to podľa mňa výborný produkt a spĺňa všetky očakávania. Ako som vyššie uviedla formát PDF robí menšie problémy, ale keď má človek trochu trpezlivosti, tak sa to dá prežiť.

• Do redakcie nám spoločnosť PocketBook zaslala svoju najnovšiu čítačku elektronických kníh. Už hneď na prvý pohľad nás za...

Zobraziť celú recenziu na digitalportal.sk

• , zakúpené v Alza.sk

• Veľkosťou presne tak do vrecka.
    • Perfektná na čítanie v čakárni, na WC, vo vlaku, autobuse...
    • Krásne čitateľný displej.
    • Napriek malej uhlopriečke sa pri "normálnom" zraku dá na jednej strane zobraziť dostatočné množstvo textu, aby ste nemali pocit, že otáčate stranu po každej tretej vete.
    • Po prvom nabití batéria vydržala pri dennom čítaní cca 50 strán asi 3 týždne. Ja som spokojný.
    • Procesor vraj 1 GHz :) Ale stále svižnejší ako moja Sony PRS900.
    • Manuál tvrdí, že čítačku treba prvýkrát nabíjať 10-12 hodín vo vypnutom stave. Len čo čítačku pripojíte káblom, hneď sa zapne. Tak ako ju nabiť vo vypnutom stave?
    • Sem tam čítačka nereaguje na stlačenie tlačidla, aj keď viem, že ho zaregistrovala. Pretože, keď potom stlačím tlačidlo znova, vykoná sa aj predošlý krok a teda dva kroky súčasne.
    • Príklad: Vyberiem z menu možnosť zatvoriť knihu, potvrdím a... nič. Kliknem smerovým tlačidlom nadol, vtedy sa kniha zavrie a zároveň v hlavnom menu kurzor poskočí o jedno miesto nadol. Stáva sa to nepravidelne, ale častejšie, než by sa mi páčilo.
    • Možno je problém na mojej strane, ale čítačka mi stále častejšie ukazuje chybovú hlášku o chybe systémového súboru, že mám spustiť kontrolu disku a SD karty. Čítačka neponúka možnosť použiť SD kartu. Obávam sa, že ak spustím Scandisk a dám opravovať chyby v pamäti, stratím možnosť záruky. Takže idem radšej reklamovať.

Napriek všetkým popísaným mínusom sa mi čítačka páči.
    Používame ju dvaja, manželka si ju tiež chváli.
    Dúfam, že po reklamácii sa chyby odstránia.

• Malinká - zmestí sa krásne do kabelky
    • Vie prečítať všetky knihy, ktoré som doteraz potrebovala
    • Ľahko sa ovláda
    • Výborný pocit z čítania
    • Výdrž na batérie umožňuje mnoho dní čítanie
    • Služba send to pocketbook, ktorá mi automaticky nahrá nové knihy do čítačky
    • Zatiaľ neviem, možno by mi vyhovovalo dotykové ovládanie

Perfektná malá čítačka

• Rozmery,
    • vela citatelnych formatov (flexibilita),
    • intuitivna obsluha
    • rozmery
    • zatial som nezistil

Je to fajn citacka, ktora splna moje kriteria. Velmi dobry pomer cena/vykon