Najnovšie recenzie zo sekcie Čítačky kníh

Pridané: 9. decembra 2015

Zakúpený v MALL.SK

• Jednoduché a intuitívne ovládanie; predinštalovaný slovník; aplikácie
  • Tlačidlá na prepínanie strán sú dosť tuhé a hlasno pomerne "klikajú"; trošku pomalšia.

Trošku pomalšia čítačka bez dotykového ovládania za prijateľnú cenu.

Pridané: 4. decembra 2015

Zakúpený v Gigastore

• Výborne vymyslené nastavenia.
  • Bočné podsvietenie.
  • Veľmi pomalé vybíjanie.

Som s ňou absolútne spokojná, keď porovnám s predchádzajúcou čítačkou staršieho modelu, je rýchlejšia, pri zrušení refresovania stránok pri čítaní vzniká len minimálny náznak minulých písmen (elektronický papier tak jednoducho funguje), ktoré vôbec nerušia ani po 100 stránkach, rýchle prijímanie zaslaných knižiek...

Pridané: 3. decembra 2015

• maly, prakticky, prehladny
  • pomalsie reakcie dotykovej obrazovky

spokojnost

Pridané: 25. novembra 2015

Zakúpený v DATART.sk

• citacka
  • fotak

citacka ok ale fotak nic moc

Pridané: 23. novembra 2015

• je ľahký,
  • ovládanie sa dá rýchlo naučiť,
  • trošku spomelené reakcie, ale to sa dalo čakať oproti mobilom či tabletom,
  • snažila som si cez mail stiahnúť e-knihu, akosi neúspešne

Je to moja prvá čítačka kníh, zatiaľ som spokojná, spĺňa všetko čo potrebujem. Knihy si nahadzujem cez počítač, nakoľko je prehliadač spomalený. Ale je to čítačka a nie tablet, takže som spokojná.

Overený zákazník Chytré elektro Overený zákazník

Overený zákazník najtovar.sk Overený zákazník

Pridané: 16. novembra 2015

Zakúpený v najtovar.sk

• rýchle reaguje,
  • bez problémov sa dajú nahrať cez kábel aj tie knihy, čo som mala v počítači, aj tochneď rozpoznalo, čo pre vychvaľované Kindle nešlo
  • množstvo formátov, ktoré môžete používať
  • ľahké ovládanie,
  • nahraté množstvo kníh zadarmo v niekoľko jazykoch,
  • dá sa nastaviť podsvietenie, dá sa čítať aj v úplnej tme,
  • veľmi citlivá obrazovka, ale na to sa iba musí zvyknúť,
  • tenký okraj, takže treba dokúpiť púzdro,

Výborný produkt, som zatiaľ spokojná, je to rýchle, zvláda to množstvo formátov, a dajú sa nahrať do toho aj cez kábel už existujúce súbory.

Pridané: 4. novembra 2015

Zakúpený v Gigastore

spokojnosť s nákupom aj tovarom

Pridané: 28. októbra 2015

• vzhlad
  • jednoduchost ovladania

Vyberal som predovsetkym podla ceny, chcel som co mozno najjednoduchsiu citacku bez dotykovej obrazovky.

Anonym Anonym

Pridané: 22. októbra 2015

• podsvietenie
  • veľkosť
  • rýchlosť
  • displej
  • výdrž
  • pdf, epub, doc...

Pocketbook ultra som si vybrala po prečítaní množstva recenzií. Najväčšie obavy som mala z čítania kníh v pdf, ale je to skvelá čítačka a nemám žiadne problémy. Má veľa nastavení, zväčšenie textu, mám v obľube hlavne prestránkovanie. Pri čítaní displej neodráža svetlo, takže sa skvelo číta aj na slnku. Keď sa zotmieva, tak displej sám podľa svetla pridáva podsvitenie, ale dá sa nastaviť aj viac alebo menej. Výdrž je úžasná, aj pri intenzívnom čítaní ju nenabíjam často, tak raz za dva týždne. Rozhodovala som sa medzi Kindle paperwhite a Ultrou a po pol roku používania by som nemenila.

Pridané: 16. októbra 2015

(naposledy upravené 16. októbra 2015)

Anonym Anonym

Pridané: 11. októbra 2015

(naposledy upravené 11. októbra 2015)

• Ešte trochu lepší displej ako P2

Ak Vám nevadí angličtina (Kindle nemá slovenské menu), pred kúpou Kindle kliknite obrázok (Look inside) na http://www.amazon.com/dp/B0164NQPJ6 a prečítajte si "What Amazon Kindle reader is"

Overený zákazník VVTech Overený zákazník

Amazon Kindle 6 Touch

Overený zákazník Chytré elektro Overený zákazník

Pridané: 9. októbra 2015

Zakúpený v Chytré elektro

veľmi dobrá čítačka, rýchlo sa dá naučiť ako ju ovládať

Overený zákazník Alza.sk Overený zákazník

• Kvalita prevedenia
  • Výdrž baterky
  • Pekný display aj podsvietenie
  • Rýchlosť reakcií
  • Nemá automatické nastavenie osvetlenia displaya (možno v ďalšej verzii)
  • Nemá vstup na pamäťovú kartu
  • Nepodporuje drm chránené knihy
  • Nedostupnosť časopisov a novín (okrem Sme) - čo nie je problém čítačky ale slovenského trhu
  • Rozhranie nie je v slovenčine /češtine
  • Nie je vodeodolná

V rodine máme už jeden Kindle - prvú generáciu Paperwhite. Čiže všetky knihy máme už nahraté v Amazon cloude. Okrem toho síce máme aj niekoľko kníh, ktoré majú drm ochranu. Doteraz som na čítanie používal tablet, no aj kvôli vydrží baterky, problémom čítania na slnku a tiež dosť silného svietenia v noci som hľadal vhodnú čítačku. Na finálny zoznam sa mi dostali štyri :
1) Pocketbook Touch Lux 626 tretej generácie
2) Onyx Inkbook
3) Kindle Paperwhite 3
4) Onyx i86 ML Plus
Vsetky okrem poslednej sú so 6 palcovým displayom. Onyx má 8 palcový display.

Oba Onyxy bezia na Androide. To bola aj moja voľba, kúpiť čítačku s Androidom, kde by mohli bežať Android aplikácie, čiže okrem čítania by som mohol pozerať aj maily, internetové stránky a pod. Tu som zažil prvé rozčarovanie, čítačky s Androidom sú veľmi pomalé, optimalizované aplikácia na čítanie, ktorú obvykle ponúkajú je celkom rýchla, no ostatné neoptimalizované aplikacie sú pomalé. A to aj prípade poslednej citacky Onyx, ktorá má 1 gb RAM. No do budúcnosti sa to môže zmeniť, keď sa ďalej navýši výkon čítačiek.

Tu je zhrnutie jednotlivých modelov:

1) Pocketbook - ak s čítaním začnite a nemáte ešte knižnicu kníh asi najlepšia voľba, je rozšíriteľná, so super displayom, skoro všetky hlavné slovenské weby umožňujú na ňu priamo poslať zakúpené knihy mailom ako pri Kindle. Ja keďže mám databázu na Amazon cloude by som musel pracne všetky knihy do Pocketbook cloudu preposlať. Navyše mám aj niekoľko knih kupenych z Amazonu, ku ktorým by som sa priamo nedostal (aj keď aj tu existuje možnosť ako knihy odkryptovat a previesť do iného formátu)

2) Onyx Lightbook - beží na Androide, opäť by som do čítačky musel všetky knihy pracne nahrať, nefunguje tu možnosť priamo z obchodu po zakúpení knihy ju poslať na čítačku. Všetko by mohlo fungovať, ak by som použil Kindle aplikáciu, no v tomto prípade potom čítačka nie je taká rýchla. Navyše nepodporuje uspávanie čítačky po zatvorení obalu. Po jeho otvorení a aktivovaní je treba aplikáciu Kindle zase naštartovať, čo trvá 15-20 sekúnd.

3) Kindle Paperwhite 3 - pre ňu som sa nakoniec rozhodol a neľutujem. Trvalo asi 2 minúty a všetko som mal nastavené a do zariadenia som mal nahraté všetky knihy, ktoré som chcel najbližšie čítať. Čítačka bola nabitá, takže som ju mohol hneď používať. V porovnaní s prvou generáciou je táto verzia rýchlejšia a má krajší display. Do čítačky som bez problémov dostal aj pôvodne drm chránený obsah, stačilo 10 sekúnd na odstránenie ochrany cez program a potom krátka konverzia z epub do mobi. Všetky potrebné nástroje sú v programe Calibre. Výsledok, všetky knihy, ktoré mám v elektronickej verzii mám teraz v Kindly. Zatiaľ jedinou slabinou jee, že čítačka nepodporuje čítanie časopisov a novín - slovenských. Výnimkou je denník Sme. Do budúcnosti vraj aj Denník N. Technológia je podľa mňa pripravená, stačí aby boli noviny a denníky pripravené do formátu Kindle. Na Slovensku sa presadila platforma Wooky. Teraz už čítačku neponúkajú, verím, že v budúcnosti začnú ponúkať aj časopisy a noviny pre Kindle. Denník SME ukazuje že je to použiteľná cesta. Jediný problém vidím v tom, že Kindle nemá slovenčinu /češtinu no podľa mňa aj toto sa zmení, tých Kindlov sa na našich trhoch predáva stále viac a slovenčina by tomuto ešte viac pomohla.

4) Onyx i86- je zaujímavý produkt, má 8 palcový display, čiže vhodný aj na čítanie časopisov, celkom silný procesor, slabibami su, že produkt len pred niekoľkými mesiacmi prišiel na trh, na Slovensku sa zatiaľ nepredáva, dá sa však kúpil pohodlne z Nemecka. Cena je zhruba dvojnásobná. Produkt by som skôr odporúčal fandom nových technológií, nový firmware vychádza pravidelne a opravuje chyby. Žiaľ, ešte bude trvať roky kým bude vyladený ako napr. softvér na Kindle

Pridané: 2. októbra 2015

• dizajn
  • výdrž
  • prijemné na čítanie
  • sklamaný som bol z rýchlosti prehľadavania v knižnici, bolo to na hranici použiteľnosti

nemám možnosť porovnať s inými produktmi, asi by som viac uvažoval u kúpe

Zobrazujem 421 - 440 zo 500 recenzií 1...20 21 [ 22 ] 23 24...25