Najnovšie recenzie zo sekcie Čítačky kníh

Pridané: 9. mája 2015

• nizka vaha
  • vynikajuci kontrast pisma na pozadi
  • vydrz baterie
  • zatial som neobjavil

Hladal som spolahlivy, funkcny produkt, na ktorom sa daju citat aj knihy zo slovenských vydavatelstiev.
Pri listovani nedochadza k zbytocnemu preklikavaniu. Rovnako aj vydrz baterie je vynikajuca. Dotykovy displej je dostatocne citlivy a reaguje rychlo. Dielenske spracovanie je, zda sa, kvalitne, nic nevrzga, nepraska, dobre padne do ruky.
Ide o skvely produkt s dobrou reputáciou. Maximalna spokojnost a odporucam pre vsetkych, ktori uvazuju nad kupou svojej prvej citacky. Vyssia cena zariadeni od Kindle je kompenzovana kvalitou a spolahlivostou. Rozhodne ide o dobru investiciu.

Overený zákazník www.tovarkuvam.sk Overený zákazník

Pridané: 7. mája 2015

Zakúpený v www.tovarkuvam.sk

• samotná čítačka je super na 100%

Pordukt Amazon Kindle 6 je super, ale ten darče 100 kníh zdarma si mohli odpustiť, knihy z povinného čítania za škole pred 30 rokmi, aj bez darčeka by bola úžasná, odporúúúúčam

Anonym Anonym

Pridané: 5. mája 2015

• posvietenie
  • intuitívna obsluha
  • rozšíritelná pamäť
  • vzhľad
  • široký výber formátov, ktoré reálne dokáže čítačka zvládnuť
  • rôznorodé púzdra
  • poruchovosť
  • pomalšia odozva
  • na Slovensku neopravitelna
  • nabíjanie len cez PC - nutnosť dokúpenia koncovky
  • menej kompaktná ako predchádzajúci typ - vzdúvajúce tlačítka

Mám v poradí tretiu čítačku Pocketbook. Napriek zvyku a vernosti k jednej značke uvažujem nad iným typom čítačky kníh. Zatiaľ každá z nich sa nejakým spôsobom pokazila. Dve tesne po uplynutí dvoch rokov. Tato posledná našťastie po 1/2 roku, takže bola ešte v záruke. Bolo mi povedané, že po záruke na Slovensku ak sa mi pokazí Pocketbook čítačka, môžem ju používať iba ako ťažítko. Oprava je nerentabilná, kedže u nás nemá firma zastúpenie.

Pridané: 4. mája 2015

• Kvalita lídra na trhu

Je to môj druhý prístroj tejto značky.
S prvým som bol veľmi spokojný.

PocketBook 515 Mini WiFi

PocketBook 515 Mini WiFi

Overený zákazník mobilonline.sk Overený zákazník

Pridané: 3. mája 2015

Zakúpený v mobilonline.sk

• displey
  • veľkosť
  • hry(snake,klondike)

Príjemný E-ink displey pôsobí ako by ste čítali papierovú knihu a šetrí oči. Možno niekomu bude prekážať, že sa nedá čítať za tmy, pretože displey nemá podsvietenie ale práve to sa mi najviac páčilo na čítačke! Je ľahká a sadne do ruky. Som s ňou veľmi spokojná a k tomu je v nej už naištalovaných viac ako 100 kníh v ruskom, španielskom, ukrajinskom, anglickom jazyku a i..

Energy eReader Pro

Energy eReader Pro

Overený zákazník DigiTel HS Overený zákazník

Pridané: 25. apríla 2015

Zakúpený v DigiTel HS

• podsvietenie
  • E-ink (dobre sa nanho pozera za dobrych svetelnych podmienkach)
  • matny display
  • 16 odtienov sedej
  • dlha vydrz baterie
  • matny povrch, prijemny na dotyk plast
  • ANDORID - GOOGLE PLAY
  • wifi
  • miesto pre SDhc kartu - ja mam 32 gb a ide to
  • vnutorna pamat
  • rozmeri obrazocky - uplne super
  • stupen belosti obrazovky

Citacka sa vyborne drzi, prijemna vaha. Po zapnuti sa ocitnem na domovskej obrazovke, z ktorej mam rychly pristup ku kniham a k lubovolne nastavitelnym skratkam. Je to jediny rozdiel od andoridu ako v beznych mobiloch a pod. Ostatne ako menu, nastavenia,... su dost podobne, coho som sa bal ale uz mozem byt spokojny. Je tam predinstalovany prehliadac, no da sa , samozrejme, nainstalovat barzjaky z obchodu (Google chrome, Dolphin brwser, Opera... a jednoducho vsetko ako v inom zariadeni) Ja som si doinstaloval hlavne office, a ine app pre otvaranie najroznejsich suborov vdaka comu je to multifunkcne zariadenie)

Nevyhodou je snad to, ze chyba senzor na rotaciu obrazovky a tym padom, vychodzia je len portrait. Vdaka google play je mozne doinstalovat app na rucne otacanie obrazovky a je to vyriesene. Pozor - nativna aplikacia na prezeranie dokumentov vsak obrazovku vie otocit aj sama :). Cize ako komu je po chuti.
Mal som problem najst Google play pri prvom zapnuti. Ten sa mi objavil az ked som pridal ucet od googlu.
Je mozna aj synchronizacia napr. gmail - a tym aj bezne pouzivanie tychto aplikacii. Odosielanie emailov ....

Pozor - je v skutku neprakticke surfovat po nete, alebo dokonca.pozerat film, ide to ale treba ratat s tym, ze nie je to plynule ako na LCD obrazovkach - toto je Eink.

Obrazovka sa da uzamknut a zasvietit co je otazka max 2 sekund. A dokonca ak si nastavim obrazok uzamknutia uplne cierny (ktory treba z niekadial stiahnut,... ) tak po zamknuti vyzera ako bezny tabletik

Najviac si ho chvalim v porovnani s tabletom, mobilom z ktoreho je niekedy nemozne a casto velmi neprijemne citat pri silnych svetelnych podmienkach, priamom slnku - a to koli odrazu a aj slabej citatelnosti. Citacka je v tomto absolutne top, prave vtedy je ako papier, bez odrazu, bez zlej citatelnosti :) :) Nie je problem citat ani v absolutnej tme, vdaka podsvieteniu sa to da - podsvietenie sa nastavuje rucne, podla potreby a je ho mozne upravit stale lebo je na dolnej liste ako aj tlacidlo spat, domov a nastavenia.

Vydrz nebudem popisovat, jednoducho napisane s tabletom je neporovnatelne dlhsia aj pri zapnutom wifi a dlheho pouzivania.

Jedine co mi velmi nesedi je zlty nadych pri zlom svetle okolia. Biela proste vtedy nie je biela. Ano, ak dam jas naplno tak je uz bielsia. Mimochodom podsvietenie je rovnomerne po celom displayi co ma tesi.

Zvysok sa treba len pohrat, podla vlastnej potreby. Mna vysla 130 eur aj s postovnym, no kupil by som asi zas.

Hadam som vsetko napisal. :)

Pridané: 25. apríla 2015

Zakúpený v Chytré elektro

• Super. Číta sa mi pohodlnejšie ako z papierovej knihy. A je jedno, či pri priamom slnku pri opaľovaní alebo v noci v posteli. A keď bol výpadok prúdu v pohode som čítala 2 a pol hodiny v noci bez akéhokoľvek dodatočného svetelného zdroja a na druhý deň ma neboleli oči.
  • Používam už dioptrie 1,25 a na slnku čítam v pohode aj s polaroid bezdioptrií okuliarmi. Len si zväčším písmo a nestane sa, že to má nezaostrené hrany.
  • A nechápem, že mám sponzorovanú verziu, lebo tie šetriče obrazovky sú nádherné umelecké a nevtieravé. Obávala som sa stupídnych reklám, a to sa zatiaľ nestalo
  • Po skonvertovaní v calibre preferujem mobi formát, pretože sa dá v pohode zväčšovať a zmenšovať písmo a meniť riadkovanie. Ale mobi formát na čítačke niekedy neukazuje page alebo location na spodu stránky. Nedá sa to automaticky nastaviť v nastaveniach. Naopak pdf formát v pohode ukáže moju pozíciu v knihe ale pdf je nepohodlné na čítanie v Kindle. V PC preferujem pdf.

Toto je moja najlepšia investícia do elektroniky za posledných 5 rokov. Splnila prakticky všetky moje očakávania a som od Kindle závislá

Overený zákazník Andrea Shop Overený zákazník

Pridané: 15. apríla 2015

Zakúpený v Andrea Shop

Sikovny reader + osvetlenie

Overený zákazník MP3.sk Overený zákazník

Pridané: 12. apríla 2015

Zakúpený v MP3.sk

Tento produkt som si vybrala na základe recenzií a neoľutovala som. Zatiaľ som spokojná, čítam zatiaľ len 5 dní. Odporúčam.

Amazon Kindle Voyage

Amazon Kindle Voyage

Pridané: 10. apríla 2015

• perfektne DPI
  • nic

momentalne je to najlepsia citacka knih na trhu.

Overený zákazník HEJ.sk Overený zákazník

Pridané: 27. marca 2015

Zakúpený v Gigastore

• Výborný display
  • Dlhá výdrž batérie
  • Nízka hmotnosť a nie zbytočne veľké rozmery
  • Vbudovaný výkladový slovník je perfektný spôsob ako sa zdokonaliť v cudzom jazyku
  • X-ray

Z čítačkou som nadmieru spokojný. Vďaka nízkej hmotnosti a vhodným rozmerom sa s ňou manipuluje pohodlnejšie ako s obyčajnou knihou a je skvelá aj na cestovanie do školy/práce.

Pridané: 26. marca 2015

(naposledy upravené 26. marca 2015)

• pocet podporovanych formatu
  • jednoduchost ovladani
  • ceska podpora
  • microSD karta
  • nic

Ve srovnani s Kindle Touch je ovladani intuitivni, podpora formatu nesrovnatelna, navic neni problem ovladat ctecku pres funkcni klavesy. Rozliseni a podsviceni umoznuje cist opravdu za jakychkoli svetelnych podminek.

Pridané: 22. marca 2015

• nizka hmotnost
  • dlha vydrz baterie
  • citatelnost na slnku
  • zatial som nepochopila nutnost wi-fi, ktora je pomala
  • chyba mi tam prehravac hudby
  • obrazovka by mohla byt aspon 6,6-7 palcov
  • aplikacia cool reader na android je lepsia a prehladnejsia

citatelnost na slnku a dlha vydrz citacky ma presvedcila na kupu

PocketBook 650 Ultra

PocketBook 650 Ultra

Overený zákazník OKAY.sk Overený zákazník

Pridané: 21. marca 2015

Zakúpený v OKAY.sk

• veľa funkcií
  • má všetko, čo má čítačka mať
  • pritmavý displej so slabším kontrastom

odporúčam, ale v každom prípade je nutné nasvietenie, alebo čítanie počas jasného dňa, dodatočné nasvietenie pomôže, ale zázrak to nie je.

Pridané: 21. marca 2015

Zakúpený v Alza.sk

• podsvietenie vyborne (netaha oci,da sa regulovat)
  • zatial precital vsetko (kazdy subor)
  • vykladovy slovnik, moznost pridavania poznamok a zvyraznenie casti textu v knihach
  • moznost pridania pamatovej karty
  • dobra bateria
  • zisiel by sa aj frazovy slovnik. doslovny preklad nie vzdy postacuje
  • niekedy trosku pomalsi (ale nakolko ja internet casto nepouzivam, tak na citanie je akurat)
  • navod je strohejsi, podrobnejsi navod maju na stranke, ktora nie je vhodna na pozeranie cez citacku (zanedbatelna drobnost, ale vcelku ironicke)

Pre mna bolo najpodstatnejsie kvalitne podsvietenie, a slovnik. Zatial som nenaplnila pamat ale pri moznosti pridania 32GB karty ju asi nezaplnim. Splnilo vsetko co som potrebovala.
Nie je vodotesny ani prachuodolny, ale inak je vhodny asi vsade, pokial nespadne.
Za tu cenu podla mna dobry vyrobok.

Crono CREB04

Crono CREB04

Overený zákazník Gigastore Overený zákazník

Pridané: 16. marca 2015

Zakúpený v Gigastore

• Nefunkčný

Poslať zákazníkovi nefunkčný tovar je absurdné.
Pokial sa to stane v inom obchode vymenia okamžite tovar za nový funkčný tovar. Vy ste si uplatnili 30 dnovu reklamciu . No neuveritelné

Pridané: 16. marca 2015

• Cena, technológie,design
  • Bez SK alebo CZ menu, trošku neprehľadné ovládanie

Celkovo dobrá a výhodná kúpa

Pridané: 8. marca 2015

• dlhá výdrž batérie