Najnovšie recenzie zo sekcie Čítačky kníh

Overený zákazník Shoppie.sk Overený zákazník

Pridané: 10. augusta 2015

Zakúpený v Shoppie.sk

• super vecicka, da sa citat aj v posteli po tme, intuitivne ovladanie
  • chyba upozornenie ze spolu s produktom treba kupit hned aj obal, je to prakticke

odporucam na 100 percent,

PocketBook Sense 630

PocketBook Sense 630

Pridané: 4. augusta 2015

Zakúpený v Alza.sk

• super podsvietenie, rýchle načítanie stránok
  • rss stránky nie všetky kompatibilné

veľmi dobra čítačka odporúčam

Pridané: 2. augusta 2015

Zakúpený v HEJ.sk

Dlhodobo najlepšia elektronická čítačka kníh spomedzi lacných modelov. Spĺňa všetko, čo od takéhoto zariadenia očakávam, jediné čo majú vyššie modely navyše a je dotykové ovládanie a podsvietenie displeja. Celkovo je toto výborný výrobok.

PocketBook 515 Mini WiFi

PocketBook 515 Mini WiFi

Pridané: 2. augusta 2015

Zakúpený v Alza.sk

• Proste vyborna citacka - male rozmery pre citanie dostacuju a pre prenosnost je to velke plus.

Robi co ma a je lahko prenosna, vyborny produkt

Michal Michal

Pridané: 30. júla 2015

(naposledy upravené 3. novembra 2021)

• .
  • .

Pridané: 28. júla 2015

• veľká kapacita
  • dobrá čitateľnosť displeja
  • výkladové slovníky zadarmo
  • možnosť trénovať nové slová v cudzom jazyku
  • knihy, vložené do zbierky, sa zobrazujú aj mimo nej, ale môžte to obísť tým, že zobrazíte iba zbierky

Túto čítačku som si vybrala pretože som mala Amazon Kindle 4 Touch a odišla mi po cca 5 rokoch. Vyhovuje mi, že obsahuje výkladové slovníky, keďže čítam aj v angličtine a nemčine, Táto verzia obsahuje aj nové funkcie, ktoré ma potešili, napr. ak si zakúpenú knihu otvoríte prvý raz, objavia sa informácie o knihe aj autorovi, priamo z čítačky môžte spravovať cloud, ale čo ma potešilo najviac, je to, že v čítačke je priamo možnosť trénovať nové slovíčka :)

Anonym Anonym

Pridané: 25. júla 2015

• Dobré rozlíšenie, ktoré umožňuje skvelú čitateľnosť
  • Rýchlosť
  • Mnohé funkcie na prácu s textom
  • Cena, ale stojí za to
  • Málo podporovaných formátov, ale prevedenie hocakého formátu do podporovaných je bez problémov
  • Anglické menu?
  • Bez pamäťovej karty, avšak dostatok internej pamäte

Po dňoch strávených na internete a porovnávaní jednotlivých čítačiek, som si vybral túto. Cena bola vysoká, ale porovnateľná s inými čítačkami s fullHD displejom. Oceňujem predovšetkým jej rýchlosť, ktorá chýba mnohým iným. Je rýchla či pri načítaní dokumentov, tak i pri pretáčaní strán.
Pri podporovaných formátoch ekníh ponúka funkcie: definícia slova na základe slovníka (slovníky je možné zadarmo stiahnúť po registrácii na amazon účte, ale sú to len slovníky pre podporované jazyky - češtinu ani slovenčinu som nenašiel), zvýrazňovanie textu (zvýraznený text je zároveň automaticky nakopírovaný do nového súboru - My clippings a tak má človek všetky dôležité pasáže v jednom súbore, pričom je uvedená kniha a strana, z ktorej sú skopírované); poznámka; zdieľanie, hľadanie v texte knihy, hľadanie vo wikipedii, preklad do podporovaných jazykov (žiadna čeština ani slovenčina). Funkciu x-ray (prehľad postáv a pod.) som zatiaľ nevyužil.
Správa sa celkom normálne aj pri PDF súboroch, pričom všetky funkcie je možné využívať aj v tomto type súborov.
Hoci nepodporuje mnoho formátov, nie je žiaden problém s prevedením epub, či čohokoľvek iného do mobi.
Sponzorovaná verzia nie je vážnejší problém. Reklamy sa zobrazujú na displeji v spánkovom režime. Pri prebudení je však nutné odomknutie, čo v nesponzorovanej verzii nie je a čítačka sa tak neprebudí okamžite do menu alebo priamo na poslednú čítanú stranu. V základnom menu je reklama umiestnená na malej lište, no nijako neruší. Pri čítaní sa žiadna reklama nezobrazuje.
Pre anglicky nehovoriacich môže byť však táto čítačka problémom. Prišla s ang. menu a ponuky kníh (ak by ich niekto chcel kúpiť) sú takisto v aj. Či je možná inštalácia češtiny alebo slovenčiny, to som neskúmal.
Neobsahuje žiadne hry, ani neprehráva hudbu. Je možné s ňou surfovať po internete, ale nepodporuje videá a samozrejme je všetko čierno-biele. Nemá pamäťovú kartu a iba 3,4 GB internej pamäte, ale zdá sa, že to bohate stačí, keďže eknihy majú veľkosť priemerne 1,5 MB. (Pdf súbory sú pochopiteľne aj väčšie).
Z môjho pohľadu je to skvelá čítačka na pohodlné čítanie ako aj pre prácu s textom, čím je možné dobré využitie aj pri učení, keďže človek môže robiť poznámky, ako aj zvýrazňovať text a následne všetko nájde v jednom súbore.

Gogen eReader 2

Gogen eReader 2

Pridané: 24. júla 2015

• pekne zobrazoval obrazky
  • nevedel som nato najst puzdro
  • pomala odozva
  • prehravac hudby sekal
  • gombiky zle reagovali

Neviem ci problemy boli v tomto konkretnom kuse, ci typ citacky je vseobecne nekvalitny.

Overený zákazník najtovar.sk Overený zákazník

Pridané: 23. júla 2015

Zakúpený v najtovar.sk

• lahke, vzdy perfektne citatelne, mozno importovat knihy od inich formatov
  • ziadne

lahke, vzdy perfektne citatelne, mozno importovat knihy od inich formatov

Overený zákazník MALL.SK Overený zákazník

Pridané: 19. júla 2015

Zakúpený v MALL.SK

• Podsvietenie, dlha životnosť baterie

Prakticky, možnosť citát aj v tme či za šera.

PocketBook 640 Aqua

PocketBook 640 Aqua

Overený zákazník Gigastore Overený zákazník

Pridané: 16. júla 2015

Zakúpený v Gigastore

mám ho krátko, zatiaľ som spokojná

Overený zákazník Chytré elektro Overený zákazník

Pridané: 9. júla 2015

Zakúpený v Chytré elektro

• podstvietenie
  • kvalita obrazu
  • ziadne

Kupili sme do rodiny uz treti krat presne tento isty model a sme velmi spokojni.

Pridané: 8. júla 2015

Zakúpený v Alza.sk

nemám voči výrobku žiadne pripomienky.

Pridané: 7. júla 2015

• čítanie veľmi príjemné
  • pohodová veľkosť a váha
  • možnosť do 2 mesiacov vrátiť
  • problém s pdf súbormi po niekoľkých stránkach sa neposunie viac ďalej, je nutné konvertovanie do iného typu
  • pri sťahovaní kníh (súborov) do čítačky neukazuje symbol sťahovania a neviem kedy sa sťahovanie ukončilo
  • práca s knihami je trochu komplikovaná, ale riešim to sťahovaním z nooteboku, kde si môžem usporiadať, premenovať a inak upraviť knihy

je to moja prvá čítačka, som spokojná s výberom. Veľmi mi pomohli recenzie kupujúcich k jednotlivým typom čítačiek. Na základe nich som si vybrala typ, ktorý mi najviac vyhovuje pomerne nízka cena,
E-Ink displej,

Amazon Kindle Voyage

Overený zákazník Alza.sk Radovan Blaho

Pridané: 6. júla 2015

Zakúpený v Alza.sk

• Top čítačka. Najkvalitnejší displej, podsvietenie, je ľahká a malá, ale nie primalá a krehká.
  • Časť povrchu je lesklá, priťahuje prach a odtlačky. Cena a cena príslušenstva sú strašne vysoké.

Aj keď vyšiel nový Paperwhite (2015) s podobným displejom, Voyage ostáva kráľom. Ak však nemáte chuť zbytočne vyhadzovať peniaze, tak Paperwhite 2015 je výhodnejšia kúpa - aj príslušenstvo má lacnejšie.

Pridané: 3. júla 2015

Super

Overený zákazník SHARK.sk Overený zákazník

Pridané: 1. júla 2015

(naposledy upravené 1. júla 2015)

Zakúpený v SHARK.sk

• Rýchle reakcie
  • Výborné a ľahko zapnuteľné/vypnuteľné podsvietenie spolu s ľahkým a rýchlym nastavením intenzity podsvietenia
  • podpora množstva formátov
  • podpora Dropboxu

Pôvodne som mal PocketBook Touch Lux 2, ale bol katastrofálne pomalý. Podľa recenzií je Pocketbook 650 Ultra rýchla čítačka a môžem to potvrdiť už aj ja. Je to čítačka bez chýb, doporučujem

Overený zákazník ebookcitacky.sk Overený zákazník

Pridané: 1. júna 2015

Zakúpený v ebookcitacky.sk

• nemá chybu
  • pomer cena výkon
  • odporúčam

používam v rodine starší model, s ktorým je tiež spokojnosť.
dostupnosť kníh v elektronickej podobe je dostačujúca.

PocketBook Touch 623

PocketBook Touch 623

Pridané: 25. mája 2015

Zakúpený v Alza.sk

• funguje ako má, na to na čo je určená
  • aktualizácie výrobcu ustanú uvedením novšieho modelu

odporúčam

Pridané: 14. mája 2015